Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » XIII Międzyrządowy Szczyt Polska - Hiszpania

XIII Międzyrządowy Szczyt Polska - Hiszpania

  • Data wydarzenia 31 maja 2021
  • ·
  • Publikacja 26 maja 2021
  • ·

Z okazji dzisiejszego XIII Międzyrządowego Szczytu Polska - Hiszpania, który odbywa się w Madrycie, Sekretarz Rady Polsko - Hiszpańskiej Izby Gospodarczej mec. Miquel Bordas Prószyński rozmawiał z Premierem Mateuszem Morawieckim.

Sekretarz Izby podsumował pokrótce działalność Polsko - Hiszpańskiej Izby Gospodarczej w trakcie pandemii. Omówiono bieżące wsparcie Izby dla firm w pozyskiwaniu środków pomocowych, ponad 60 bezpłatnych webinariów i wirtualnych spotkań networkingowych podczas których Izba przekazywała najbardziej potrzebną przedsiębiorcom wiedzę i dbała o nieustanne nawiązywanie przez nich nowych kontaktów.

 

Pan Premier podziękował za informację oraz wyraził uznanie, że pomimo trwającej pandemii Polsko - Hiszpańska Izba Gospodarcza rozwija się. Aktualnie Izba zrzesza blisko 100 firm członkowskich.

 

W ocenie Izby powrót do formuły szczytów międzyrządowych między Polską i Hiszpanią to dla biznesu bardzo dobry znak, zwiastujący ożywienie również w tematach gospodarczych. Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania z Panem Premierem w trakcie Jego ważnej wizyty w Madrycie.

 

2021 05 Szczyt Miedzyrzadowy