Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Webinar MCM: Procesy budowlane i spory nieruchomościowe a ADR

Webinar MCM: Procesy budowlane i spory nieruchomościowe a ADR

  • Data wydarzenia 28 stycznia 2021
  • ·
  • Publikacja 10 stycznia 2021
  • ·

Zapraszamy na bezpłatny webinar: "Procesy budowlane i spory nieruchomościowe a ADR. Mediacja remedium na spory w branży budowlanej?", który odbędzie się 28 stycznia. Obowiązują zapisy. 

 

Polsko – Hiszpańska Izba Gospodarcza, Belgijska Izba Gospodarcza, Brytyjsko
Polska Izba Handlowa, Francusko – Polska Izba Gospodarcza, Włoska Izba
Handlowo – Przemysłowa w Polsce wraz z Międzynarodowym Centrum Mediacji (MCM)
zapraszają na spotkanie online pt.:

 

Procesy budowlane i spory nieruchomościowe a ADR.

Mediacja remedium na spory w branży budowlanej? 

 

KIEDY: 28 stycznia 2021 r. godz. 11:00-13:00

 

Mając na uwadze wysokość zadłużenia branży budowlanej, a także zatory płatnicze, temat sporów pomiędzy deweloperami a  firmami budowlanymi  i wykonawcami  robót specjalistycznych może być jednym z istotnych zagadnień w 2021 r. Prawdziwe skutki pandemii w budownictwie mogą być bowiem widoczne dopiero za jakiś czas. Według informacji udostępnionych przez Krajowy Rejestr Długów, eksperci rynku budowlanego szacują, iż ok. 80% inwestycji kubaturowych realizowanych jest przez sektor prywatny. Tymczasem Covid-19 już dziś odcisnął piętno na finansach Polaków. Wzrost bezrobocia i zaciskanie pasa mogą spowodować spadek inwestycji w nieruchomości, a to z kolei może skutkować problemami ze spłatą zadłużenia i koniecznością dochodzenia roszczeń.

 

Proces sądowy niszczy nie tylko istniejącą relację biznesową, ale i wprowadza element niepewności trwający niejednokrotnie kilka lat, którego obsługa generuje dodatkowe (nieraz nieprzewidywalne) koszty.


Jak temu zapobiec? Jak ograniczyć wysokie koszty sporów także w tej branży?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania, w którym zaprezentowane zostaną alternatywne metody rozwiązywania konfliktów (ADR).

 

Spotkanie adresowane jest do:

- członków zarządów i właścicieli firm sektora nieruchomości,

- menedżerów odpowiedzialnych za planowanie kosztów i budżety,

- prawników wewnętrznych przedsiębiorstw branży nieruchomości.

 

Prowadzący:

Dr Ewelina Stobiecka -partner zarządzający w Taylor Wessing w Warszawie, współinicjator i koordynator Międzynarodowego Centrum Mediacji

 

Grażyna Kuźma - partner i lider zespołu nieruchomości oraz finasowania i infrastruktury w warszawskim biurze Taylor Wessing

 

Czas trwania spotkania: ok. 2 h

Język spotkania: polski

 

Biografie prowadzących

Dr Ewelina Stobiecka jest partnerem zarządzającym kancelarii Taylor Wessing w Warszawie oraz inicjatorem i koordynatorem Międzynarodowego Centrum Mediacji działającego przy międzynarodowych izbach gospodarczych w Polsce.

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców w różnych aspektach ich działalności i rozwoju oraz na rzecz międzynarodowych podmiotów gospodarczych inwestujących w Polsce. Zakres jej praktyki obejmuje zarówno doradztwo w ramach dużych projektów interdyscyplinarnych, jak i bieżące doradztwo prawne.

 

Szczególnie ważny obszar jej aktywności zawodowej dotyczy rozwiązywania wszelkiego rodzaju sporów gospodarczych. Występuje zarówno w roli negocjatora jak i certyfikowanego mediatora, propagując przy tym i szeroko stosując mediację gospodarczą, pozwalającą na pozasądowe, bardziej efektywne kosztowo i czasowo rozstrzyganie sporów pomiędzy przedsiębiorcami.

 

Oprócz codziennych obowiązków Ewelina Stobiecka jest autorem bloga dotyczącego pozasądowego rozwiązywania sporów (www.out-of-court.eu). Jest także autorem licznych publikacji o tematyce gospodarczo–prawnej w prasie branżowej i mediach ogólnopolskich.

 

Ewelina Stobiecka jest także radcą prawnym.

 

Grażyna Kuźma jest partnerem kancelarii Taylor Wessing, a także liderem zespołu nieruchomości oraz finasowania i infrastruktury w warszawskim biurze kancelarii.

 

Posiada bogate doświadczenie obejmujące wszelkie aspekty dotyczące prawa nieruchomości. W swojej 20-letniej praktyce skupia się na tworzeniu struktur i negocjowaniu umów inwestycyjnych dotyczących nieruchomości, w tym m.in. nieruchomości biurowych, handlowych, a także hoteli i nieruchomości rolnych. Posiada doświadczenie zarówno w zakresie transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości, jak również najmu i dzierżawy. Dodatkowo, doradza w transakcjach dotyczących finasowania nieruchomości oraz ich refinansowania i leasingu zwrotnego.

 

Jest współautorem komentarza do prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wydanego przez wydawnictwo CH Beck, a także dostępnego w internetowym Systemie Informacji Prawnej Legalis.

 

Grażyna Kuźma jest radcą prawnym. Ukończyła także kursy zarządzania i finansów w Kellogg School of Business na Northwestern University w Chicago, USA.

 

Udział bezpłatny

Zapisy: phig@phig.pl

 

Serdecznie zapraszamy!