Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Doroczne spotkanie dla polskich inwestorów i przedsiębiorców działających w Hiszpanii

Doroczne spotkanie dla polskich inwestorów i przedsiębiorców działających w Hiszpanii

  • Data wydarzenia 26 listopada 2020
  • ·
  • Publikacja 30 października 2020
  • ·

26 listopada w formule online odbyła się kolejna edycja dorocznego spotkania PHIG dla polskich inwestorów i przedsiębiorców działających na terenie Hiszpanii. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem tego wydarzenia.

 

26 listopada br. już po raz szósty spotkaliśmy się z polskimi inwestorami obecnymi w Hiszpanii i przedsiębiorcami zainteresowanymi tym rynkiem. Spotkanie, zorganizowane wyjątkowo w formule online, uświetniła swoim wystąpieniem JE Ambasador RP w Madrycie, Pani Marzenna Adamczyk. W spotkaniu uczestniczyli również: Pan Manuel Melchor Gil, odpowiedzialny za relacje bilateralne z Polską i reprezentujący Hiszpańskie Ministerstwo Przemysłu, Handlu i Turystyki; Wicedyrektor Invest in Spain ICEX - Pan Jesús Rubiera Fernández; Konsul Honorowy RP w Galicji - Pan Juan Manuel Vieities Baptista de Sousa, Pani Ana María Huerta Sánchez - Radca Handlowy Ambasady Hiszpanii w Warszawie oraz Pan Konrad Bieniek, Ekspert w hiszpańskim oddziale Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji PAIH S.A.

 

W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 przedstawicieli firm, instytucji okołobiznesowych oraz polskiej i hiszpańskiej administracji. Dzięki prelekcji przedstawicieli kancelarii Allen & Overy Pani Patrycji Sałacińskiej - Kone oraz Pana Jaime Rodriguez dowiedzieliśmy się o istotnych kwestiach związanych z otwarciem biznesu w Hiszpanii - szczegółach prawnych i podatkowych, o których powinni pamiętać polscy przedsiębiorcy, o różnicach regionalnych i specyfice rynku oraz aktualnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Wystąpienie Pana Adama Stysia z Banku Santander Polska pokazało jak w sposób praktyczny Bank wspiera polskie firmy na hiszpańskim rynku i jak bezpośrednio trafić do opiekuna klientów z Polski. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się praktyczne case study przedstawione przez Pana Rafała Kozłowskiego reprezentującego firmę Asseco.

 

Niezwykle istotna okazała się również dyskusja, w której zabrali glos przedstawiciele hiszpańskiej administracji. Jak zawsze, wielką wartością dodaną naszych spotkań są ich rekomendacje przekazywane polskim przedsiębiorcom, a także otrzymanie konkretnych kontaktów do osób, które będą w razie potrzeby wspierać szeroką wiedzą działalność ich firm w Hiszpanii.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym prelegentom i gościom. Już dziś zapraszamy na 7 edycję spotkania w przyszłym roku!

 

Partner wydarzenia: