Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Webinar MCM: Kompetencje miękkie „soft skills” prawnika a procedury ADR

Webinar MCM: Kompetencje miękkie „soft skills” prawnika a procedury ADR

  • Data wydarzenia 25 lutego 2021
  • ·
  • Publikacja 11 lutego 2021
  • ·

Mediacja gospodarcza jako jedna z alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów wymaga od prawnika wielu tzw. „miękkich” umiejętności, których niejednokrotnie im brak. Zapraszamy na bezpłatny webinar dot.: Kompetencji miękkich „soft skills” prawnika a procedur ADR.

 

Polsko – Hiszpańska Izba Gospodarcza, Belgijska Izba Gospodarcza, Brytyjsko
Polska Izba Handlowa, Francusko – Polska Izba Gospodarcza, Włoska Izba
Handlowo – Przemysłowa w Polsce wraz z Międzynarodowym Centrum Mediacji (MCM)
zapraszają na spotkanie online pt.:

 

Kompetencje miękkie „soft skills” prawnika a procedury ADR.

Narzędzia pomocne prawnikowi w skutecznej mediacji.

 

KIEDY: 25 lutego 2021, godz. 11.30

 

Alternatywne metody rozwiązywania sporów wymagają od prawnika nie tyle wysoko specjalistycznej wiedzy prawniczej, co raczej umiejętności biznesowego myślenia kategoriami klienta z pominięciem własnego interesu stricte ekonomicznego. W takim bowiem schemacie myślowym, cel działań prawnika polega na jak najszybszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniu problemu, co wymaga dobrania odpowiednich narzędzi.

Mediacja gospodarcza jako jedna z alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów wymaga od prawnika wielu tzw. „miękkich” umiejętności, których niejednokrotnie im brak.

 

Mając na uwadze ostatnią nowelizację Kodeksu Postępowania Cywilnego oraz nowe wyzwania procesowe związane chociażby z trwającą pandemią, znaczenia i szczególnej wagi nabierają alternatywne metody rozwiązywania sporów, które wymagają właśnie od prawników szczególnych umiejętności.

 

Jakie umiejętności są tu kluczowe? Jak skutecznie poprowadzić mediacje?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania, które poprowadzi certyfikowany mediator gospodarczy wspólnie z coach’em biznesowym.

 

Spotkanie adresowane jest do:

- Członków zarządów i właścicieli firm podejmujących strategiczne decyzje dotyczące sporów w biznesie i metod ich rozwiązywania,

- Prawników wewnętrznych przedsiębiorstw,

- Prawników praktyków.

 

Prowadzący: Dr Ewelina Stobiecka, koordynator MCM, radca prawny Taylor Wessing Warszawa oraz Izabela Salicka, mediator MCM, coach businesowy i facylitator dialogu, Reflesja.eu

Czas trwania spotkania: ok. 2 h.

Język spotkania: polski.

Udział bezpłatny

Zapisy: phig@phig.pl

 

Serdecznie zapraszamy!