Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Powroty do Polski

Powroty do Polski

  • Data wydarzenia 19 marca 2020
  • ·
  • Publikacja 19 marca 2020
  • ·

W związku z pandemią koronawirusa, trwa akcja powrotów Polaków do kraju, realizowana przez Polskie Linie Lotnicze Lot. Na stronie www.lotdodomu.pl oraz www.lotdodomu.com Polacy mogą zapisywać się na loty do Polski z określonych miast wymienionych na liście.

 

Chcemy natomiast zwrócić również Państwa uwagę na fakt, że obcokrajowcy przebywający w Polsce mogą wylecieć z Polski samolotami lecącymi po Polaków do danych miast.


Polski Rząd oraz LOT PLL wprowadziły nową procedurę sprzedaży biletów na loty z Warszawy do krajów trzecich. Organizacja lotów lotniczych przez polskie władze i spółkę LOT zależy od dwóch czynników:

 

1. Aby lot do Polski z określonego miasta za granicą mógł się odbyć, musi zebrać się odpowiednia ilość pasażerów (posiadających wykupione bilety).

 

2. Jeżeli powyższy warunek zostanie spełniony, to przyjęcie pasażerów na lot z Polski do tego zagranicznego miasta będzie zależało od spółki LOT i nastąpi po otrzymaniu od Ambasady Hiszpanii danych obywateli, którzy chcą kupić bilety na lot repatriacyjny.

 

Z tego powodu uprasza się hiszpańskich obywateli zainteresowanych wykupieniem biletów na lot do Hiszpanii (do miast wskazanych na stronie https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu ) o bezpośredni kontakt drogą mailową z Ambasadą Hiszpanii w Polsce na adres emb.varsovia.emergencia@maec.es. W mailu należy podać poniższe informacje:

 

1. Imię i nazwisko.

2. Dowód osobisty lub numer paszportu.

3. Numer telefonu do kontaktu.

4. Adres e-mail.

5. Lot, na który chce się wykupić bilety.

 

Najbliższye loty z Warszawy do:

  • Barcelony (25 i 28 marca, 1 i 4 kwietnia)
  • Madrytu (26 i 29 marca, 2 kwietnia)
  • Alicante (27 marca i 3 kwietnia)


Ambasada Hiszpanii w Polsce przekaże otrzymane informacje firmie LOT, która skontaktuje się z pasażerami w celu potwierdzenia zakupu. Liczba biletów jest ograniczona, więc nie ma gwarancji zakupu biletów przez wszystkie zainteresowane osoby.

 

UWAGA: Osoby, które chciałyby lecieć do Hiszpanii lub mają wykupiony bilet na lot, powinny sprawdzać regularnie status lotów na stronie internetowej LOT-u. Przypominamy, że Ambasada zbierze jedynie dane hiszpańskich obywateli zainteresowanych skorzystaniem z lotów oferowanych przez polskie linie i przekaże je do LOTu.